• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co warto zobaczyć w Europie?

Co warto zobaczyć w Europie?
Być może przyroda Europy może wydawać się dla wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Afryką, to jednak nie można powiedzieć, iż europejskie miasta są w jakiś sposób gorsze od takich miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą to wcale nie jest powiedziane, iż przykładowo nasze góry są mniej atrakcyjne – różne są gusta. Warto jednakże zastanowić się zatem co tak naprawdę warto zwiedzić. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek oczywiście Polska… Fantastycznym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Poznań, ale także chociażby Kazimierz Dolny.
Warto pojechać w góry i morze. Ogólnie w naszym kraju nie brakuje fajnych miejsc. Dla miłośników wyjazdów za granicę na pewno można polecić wycieczki last minute do Pragi. Trzeba przyznać otwarcie, iż Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej 3 dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże postarać się zostać w stolicy Czech dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę metropolii. Jeśli w grę wchodzą krótsze wycieczki, ciekawym miejscem może być Czeski Krumlov. Zapewne niewielu ludzi zna to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.
Na uwagę zasługują także niemieckie miasta. Zatem chociażby Berlin – umiejscowiony całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie duża metropolia, w końcu to stolica RFN. Jednakże w porównaniu do na przykład Frankfurtu, Berlin nie wygląda wcale na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeśli brać pod uwagę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – w szczególności stolica Holandii powinna podobać się młodym osobom. Takowych miast i miasteczek można wymienić naprawdę dużo. To doskonały dowód na to, że nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To w 100% pewne.

Categories: Turystyka

Comments are closed.